בדיקות גנטיות המתבצעות במעבדה מתמחה ומכונה בדיקת אבהות פרטית כדי לסווג רקמות בהן ניתן להוכיח כי קשר גנטי בין נבדקים הוא 99 אחוז בדיוק. דיוק זה מאפשר להוכיח אבהות, אח וכל קשר משפחתי אחר. תוצאות הבדיקה אבהות פרטית קבילות בבית המשפט ומשמשות לקביעת אותו אדם אביו של ילד מסוים, על פי “חוק המידע הגנטי, Tss” -2000. “קיימים במדינות מעבדות מוסמכות המבצעות בדיקות למיון רקמות. הוכחת אבהות, על בסיס התאמה גנטית. כדי שהתהליך יתנהל נכון, חשוב להתייעץ איתו עורך דין צוואות אור יהודה.
חשוב מכך משום שהכרת בית המשפט בתוצאות הבדיקה תיעשה רק אם הבדיקה בוצעה בהתאם לצו בית המשפט. הבדיקה כוללת אגרה וגם פתיחת הליך משפטי כרוכה בתשלום. בדיקה פרטית ללא צו בית משפט לא תהיה תקפה מבחינה משפטית ולכן לא ניתן להשתמש בממצאי הבדיקה הפרטית. על מנת לרשום את הילד על שם אביו או כל שימוש אחר.
לבחון את ההשלכות סביב רקמות החלו לחוק בירושה ולקטין שרשום את שם אביו במרשם האוכלוסין.
בני זוג לא נשואים שיש להם קשר רומנטי, האישה היא תושבת ואזרחית בישראל, ואילו הגבר הוא אזרח ותושב בחו”ל. ממערכת יחסים זו האישה נכנסה להריון ואחרי זמן מה החליטו בני הזוג להתחתן והגישו בקשה למשרד ביתי להסדרת מעמד לגבר. וכאשר האישה מגרה גבר עם טעם אליו, משרד הפנים יבקש סיווג רקמות בדיקת אבהות פרטית שתאפשר לקטין לקרוא את אביו במרשם האוכלוסין.
ענייני ירושה – כל עוד הילד אינו רשום על שם אביו, אין לו זכות לרשת את אביו על פי דיני ירושה עד לביצוע הרישום ולאחר שהוכחה הטענה לאבהות. לדוגמא, בשנת 2006, כבוד השופט וייצבן צבי פסק פסק דין חדשני תחת ידו והורה לבחון את קברו של המנוח לבדיקת רקמות. ניתוח רקמות. השאלה שהועלתה הייתה האם בית המשפט מוסמך להורות על פתיחת קבר המנוח לביצוע בדיקת DNA לקביעת הורות. בסופו של דבר נעתר בית המשפט לבקשה והורה לפתוח את קבר המנוח לביצוע הבדיקה.
במקרה של אישה לא נשואה שנולדה מחוץ לנישואים, אדם רזרב או נשוי רוצה לתבוע את האב בתביעה לדמי מזונות קטינים, יש צורך בתביעה נגד האב בגין אבהות כאשר האב נדרש לבצע בדיקת רקמות. .
לקבלת השגת זכויות לקטין מכוח חוק האפוטרופסות, אב שמעמדו אינו מוסדר, כלומר הילד אינו רשום על שמו ברשת האוכלוסין, לא יוכל לתבוע זכויות לקטין מכוח היותו אפוטרופוס טבעי של הקטין כל עוד מעמדו לא מוכח ומעמדו נקבע.

מאמר זה אינו מהווה ייעוץ משפטי לקורא ליצור קשר ולהתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום.

לקביעת פגישת ייעוץ קבועה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם עורכת הדין אלונה אלונה המתמחה בדיני משפחה ואבהות, בדיקת רקמות.

כתובת המשרד: עצמאות 54 בת ים

נייד: 052-7901079

Call Now Button052-7901079
WhatsApp chat