משמורת והסדרי שהות

בשנים האחרונות חלה עלייה ניכרת באחוזי הגירושים במדינת ישראל ובמיוחד בתקופת הקורונה . קבלתם החלטה  כי טוב יהיה אם תיפרדו זה מזו ובאופן סופי או החלטתם להתגרש, אין זה אומר שצד שעוזב את הבית הוא מתגרש או ניפרד גם מהילדים . חשוב לעבור את התהליך של הפרדת מגורים בצורה אחראית ומושכלת תוך שמירה על אינטרסים של המשפחה בכלל  וטובת הילדים בפרט,  עורכת הדין קודנקו תעזור לכם לעבור את התהליך בצורה מיטיבה ואחראית. מאמר זה יסביר מושגים חשובים כגון משמורת- אחריות הורית משותפת הסדרי שהות ותיהיה התייחסות מיוחדת לילדים מתחת לגיל 6 שחלה עליה חזקת גיל הרך.

התרת נישואין וייצוג בהלכי גירושין

בני זוג אשר מעוניינים להתיר את נישואיהם בהסכמה בדרך קלה ומהירה ללא עיכובים ו/או מכשולים פרוצדוראליים ואו מכשולים אחרים מומלץ רצוי שישכרו את שרותיו  של עורך דין להתרת נישואין שזה תחום מומחיותו , אשר  יפתח  עבורם  בהליך  הנכון והמתאים  במטרה לחסוך מהצדדים טרחה והוצאות מיותרות.

שירותי נוטריון

שירותי נוטריון בכל רחבי הארץ, תרגום מסמכים, אימות חתימה, צוואה בפני נוטריון, תעודת חיים, יפוי כח נוטריוני, יפוי כח בלתי חוזר נוטריוני

ירושה על פי דין

כדי לממש את הירושה, היורשים צריכים בהתאם לדין להגיש בקשה לצו ירושה כיום בקשה זו  מוגשת בצורה מקוונת לרשם לענייני ירושה, וזאת במקרה בו המוריש לא הותיר אחריו  צוואה.

ייפוי כוח המתמשך

ייפוי כוח מתמשך הוא מסמך משפטי המאפשר לכל אדם בגיר, לקבוע כיצד ועל ידי מי יטופלו ענייניו בעתיד ככל ואותו האדם חס וחילה יגיע למצב בו לא יוכל לטפל בענייניו בעצמו. ייפוי כוח מתמשך מאפשר כבר היום כאשר האדם הנו בריא וכשיר , לתת הנחיות לעתיד כמו כן למנות את האדם שהוא סומך עליו ולקבוע באופן ברור מה ייעשה ברכוש בעתיד וכיצד יטפלו בענייניו האישיים, כולל הנחיות לטיפול רפואי וזאת היה ויגיע למצב בו לא יהיה מסוגל לקבל החלטות בעצמו.

פרשת מין ומנויים האם מספיק טוב או לא?

כעורכת דין לענייני משפחה מרכז פגשתי הרבה מקרים של מקרים מורכבים ואחד מהם הוא הטרדה מינית. פרשת מין ומינוי השופטים למול אמון הציבור במערכת המשפט . מערכת המשפט היא אחת מהרשויות שבסיס שלטון. למערכת המשפט תפקיד חשוב לתקן עוולות ולהגן על ערכי היסוד. גם בספר דברים טז  נכתב באופן ברור: “צדק צדק תרדוף….” השאלה העיקרית […]

מזונות ילדים במסגרת משמורת משותפת

בהתאם להלכה נקבע כי במשמורת משותפת לילדים מעל גיל 6 יישא כל הורה בעין בהוצאות הקיום השוטפות  והוצאות המדור המתייחסות  לילדים.

כניסה לתוקף של ייפוי כוח המתמשך

מאמרי הקודם על ייפוי כוח מתמשך הסברתי את החשיבות לעריכת ייפוי כוח מתמשך אשר נועד לשמור על כבודו של האדם ולאפשר כבר עתה בהיותו בריא וצלול לקבוע ממונה שיטפל בענייניו בעתיד לרבות על מצבו הרפואי , כלומר הייפוי כוח המתמשך צופה פני עתיד .

חוק הכשרות המשפטית והאפוטרופוסות

חוק  הכשרות המשפטית והאפוטרופסות קובע כי  שני ההורים הם האפוטרופוסים הטבעיים על הקטין והם למעשה אחראים   לדאוג לצורכי הקטין, לחינוכו, ללימודיו  כמו כן אחראים לשמור על נכסיו  של הקטין היה ולקטין יש נכסים בבעלותו. זאת ועוד – היה וההורים אינם מגיעים לכלל הסכמה בעניין הנוגע לרכושו של הקטין, רשאי כל אחד מההורים לפנות לבית משפט ולבקש מבית […]

בית משפט לנוער

האם עורך דין משפחה ראשון לציון זקוק בית משפט לנוער תכליתו להגנה על הקטין מיום שנולד ועד הגיעו לגיל 18. ככלל, מדובר בקטינים שנמצאים בסיכון. לבית המשפט נתונה הסמכות מכוח חוק הנוער טיפול והשגחה, 1960. החוק האמור, מקנה למדינה זכות התערבות לצורך הגנה על הקטינים ולצורך הבטחת הטיפול, ההשגחה עליהם ומילוי כל צרכיהם לשם התפתחותם […]

Call Now Button052-7901079
WhatsApp chat